Magazyny energii - długoterminowe oszczędności

Magazyny energii - długoterminowe oszczędności

Magazyny energii swoje miejsce coraz częściej znajdują przy odnawialnych źródłach energii, nie tylko jako stabilizator pracy ale jako ważny czynnik ekonomiczny. 

Jak podaje portal gramwzielone.pl szykuje się ogromny zastrzyk finansowania od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 
"Komisja Europejska zakłada, że europejski rynek baterii już w roku 2025 będzie warty około 250 mld euro. Do tego czasu popyt na baterie w Europie ma wzrosnąć do 200 GWh, a w skali globalnej do 600 GWh." 

magazyn energii

Magazyny energii to jedna z najbardziej rozwijanych technologii magazynowania energii. Obecnie najczęściej wykorzystywane są akumulatory litowo -jonowe. Wśród ich zalet niewątpliwie można wyróżnić wysoką sprawność, szybkość ładowania, długą żywotność. Wykorzystanie znajdują przede wszystkim w samochodach z napędem elektrycznym oraz jako domowe magazyny energii. W wykorzystaniu domowym pozwalają na maksymalne wykorzystanie na własne potrzeby energii produkowanej z fotowoltaiki oraz przy odpowiednim montażu - na korzystanie z energii elektrycznej, gdy występuje awaria sieci elektrycznej. Wśród producentów wyróżnić należy firmę LG, która dzięki rozwojowi technologii i współpracy z producentami falowników fotowoltaicznych dołączyła do swojej oferty akumulatory z rodziny RESU, które zapewniają bardzo dobre osiągi i pojemność w coraz lepszej cenie. Dobór odpowiedniego magazynu energii wymaga odpowiedniej wiedzy, a zarazem odpowiednio skonfigurowanej technologii. Warto zatem już dziś pomyśleć czy takie rozwiązanie nei będzie idealnym rozwiązaniem przy planowanej bądź istniejącej instalacji. W momencie gdy wszyscy zaczną się nimi interesować, możemy spotkać się z wydłużonym czasem oczekiwana.

Zapytaj nas o indywidualną ofertę. 

info@w-energy.pl

Pełen artykuł odnośnie finansowania: https://www.gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/103052/ebi-daje-ogromne-pieniadze-na-produkcje-baterii

« Powrót