Magazyny energii

magazyn energii

Magazyny energii - Innowacja dla lepszego życia

Odnawialne źródła energii takie jak wiatr i słońce należą do grupy źródeł niestabilnych. Efektywne wykorzystanie zarówno dla potrzeb domowych, przemysłowych oraz przez operatorów sieci dystrybucyjnych jest trudne. Przemysłowe użycie energii z instalacji OZE wymaga zapewnienia stabilności dostaw, w odniesieniu do zmiennego zapotrzebowania. Istotne jest zatem możliwość przechowywania energii.

Zyskaj niezależność

WestWind Energy oferuje swoim klientom sprawdzone rozwiązania w postaci przydomowych i przemysłowych magazynów energii. Są to rozwiązania bazujące na ogniwach litowo-jonowych, wyposażonych w nowatorską technologię optymalizacji pracy, która jest konfigurowana pod potrzeby układu. Magazyny mogą pracować w układach niskiego i średniego napięcia. Oferujemy rozwiązania od niewielkich magazynów przydomowych (od 4kW), przez magazyny dla firm, instalacji OZE, przemysłowe (od kilkudziesięciu do kilkuset kW) oraz dla operatorów energetycznych tj. pow. 1MW mocy.

Innowacyjne rozwiązanie

Magazyny dla instalacji OZE oraz magazyny przemysłowe są wykonane w technologii kontenerowej, co pozwala na obniżenie kosztów inwestycyjnych, a także możliwość transportu magazynu w momencie, gdy jest to konieczne. Magazyny wyposażone są w kompletne układy falowników i automatyki pozwalającej na płynną pracę w układzie.

Zarządzanie energią

Dodatkowo oferujemy systemy zarządzania magazynami, które skutecznie współpracują zarówno z instalacjami OZE, układem odbiorników jak i siecią energetyczną. Na bazie opracowanych i przyjętych strategii, system umożliwia optymalizację pracy magazynu. Strategie te mogą polegać na maksymalizacji wykorzystania energii, zapewnieniu bezpieczeństwa (w momentach zaniku energii w sieci), zapewnieniu odpowiedniej mocy w określonych czasookresach, stabilizacji parametrów energii i obniżeniu kosztów.

Kluczowe korzyści
  • Pełne wykorzystanie energii w dzień i w nocy
  • Bezpieczeństwo dostawy
  • Niezależna sieć
  • Brak przerw w dostawie prądu

Zapraszamy do współpracy.