„Mój prąd 4.0”

Czwarta edycja programu „Mój Prąd” to kontynuacja dopłat do instalacji fotowoltaicznych dla osób fizycznych, mających zawartą umowę kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej.

 Mój prąd 4.0

Tak jak poprzednie edycje program na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych, czyli wzrost produkcji czystej energii OZE. Forma oraz sposób składania wniosków dla nowej edycji programu jest taka sama jak w przypadku programu „Mój Prąd 3.0”

Co nowego daje „Mój prąd 4.0”

W poprzednich edycjach programu „Mój Prąd” dopłaty obejmowały przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych, o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Dopłaty w do programu „Mój Prąd 4.0” mają obejmować rozszerzony zakres inwestycji min. o:

  • Magazyny energii/ciepła
  • System zarządzania energią
  • Ładowarki do samochodów elektrycznych

Gdzie trafia nadwyżka prądu?

Rozszerzony program „Mój Prąd 4.0” ma na celu odciążenie przeciążonych sieci elektroenergetycznych. Zmiana zakresu dofinansowania inwestycji ma odzwierciedlenie w zmianach regulacyjnych, przewidujących odejście od systemu on grid na off grid.

Szczegółowe porównanie systemów pod adresem:

https://www.w-solar.pl/pl/aktualnosci/czym-jest-system-on-grid-i-off-grid

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaznacza, że skorzystanie z programu „Mój prąd 4.0” wiąże się z przejściem na nowe zasady rozliczeń i zrezygnować z opustów.

 

Źródło:

https://www.gramwzielone.pl/energia-sloneczna/106574/duze-pieniadze-dla-prosumentow-w-moim-pradzie-40

https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/moj-prad-4-0-bedzie-rozszerzony-co-nowego-w-programie-moj-prad-4-0-aa-v5JS-BGNn-2nsU.html

« Powrót