System Gram-Box

System Gram-Box

Na rynku pojawił się innowacyjny system Gram-Box, który zadebiutował na targach GreenPower. Rewolucyjne rozwiązanie wprowadza ułatwienie przy montażu paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich pokrytych membraną.

Gram-box

Jak wygląda montaż paneli na dachu płaskim?

Dach płaski charakteryzuje się niskim kątem nachylenia powierzchni połaci dachowej, zazwyczaj w przedziale 2o-12o. W celu uzyskania optymalnego kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim stosuje się systemy montażowe, które stanowią podkonstrukcje wsporczą optymalizującą kąt nachylenia paneli oraz dystansują panele fotowoltaiczne od pokrycia dachowego. Dotychczasowe systemy opierały się w głównej mierze na materiałach takich jak stal czy beton.

Czym jest gram box?

Gram-Box jest systemem balastowym wykonany z tworzywa sztucznego, posiadającego bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Gram Box posiada niską masę, poniżej 4 kg. Lekkość systemu montażowego ułatwia jego transport.

Zalety systemu z tworzywa sztucznego

System z tworzywa sztucznego jest równie wytrzymały jak system ze stali czy betonu. Brak ostrych krawędzi wyklucza uszkodzenia mechaniczne wierzchniej warstwy dachów płaskich, mogących powodować min. przeciekanie dachu. Transport balastu jest bardzo łatwy a do momentu zamontowania na dachu jest on pusty.

Czym dociążany jest balast?

Zbiornik balastowy zalewany jest koncentratem niezamarzającym (glikolem). W celu ustalenia masy balastu dolewana jest woda z sieci przy pomocy węża ogrodowego. Transport pustych balastów na dach nie wymaga zatem udziału dźwigów czy znacznej siły.

 

Źródło:

WWW.GRAM-BOX.COM

https://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/106804/nowy-polski-wynalazek-otrzymal-nagrode-slaskiej-izby-budownictwa

« Powrót