WestWind Energy International- Farmy wiatrowe WestWind Energy w Australii

WestWind Energy International - Farmy wiatrowe WestWind Energy w Australii 

Firma WestWind Energy działa również na terenie Australii.

Wielkość kontynentu, duże niezagospodarowane przestrzenie oraz dobre warunki wiatrowe pozwalają na budowę nawet kilkuset krotnie większych inwestycji wiatrowych niż na starym kontynencie.

WestWind Energy w Australii posiada zatwierdzone oraz realizowane projekty farm wiatrowych. Farmy WestWind w Australii mają kilkunastokrotnie większe moce zainstalowane niż europejskie farmy wiatrowe.

 

 

Farmy Wiatrowe Australia

Projekty farm wiatrowych WestWind Energy w Australii

Elektrownia

Państwo

Moc zainstalowana (MW)

Rok projektowania

Golden Plains Wind Farm

Australia

800-1000

2016

Moorabool Wind Farm

Australia

321

2010

Warracknabeal Wind Farm

Australia

300

2017

Lal Lal Wind Farm

Australia

216

2009/2017

Mt Mercer Wind Farm

Australia

131.2

2014

WestWind Energy w Australii - największa planowana farma wiatrowa

Projekt farmy wiatrowej Golden Plains obejmuje budowę elektrowni wiatrowej wraz z turbinami wiatrowymi i związaną z nimi infrastrukturą elektryczną na 16 739 ha na zachód, południe i południowy zachód od Rokewood, małego wiejskiego miasteczka w Shire of Golden Plains, około 60 km na północny zachód od Geelong. Teren znajduje się na gruntach, które są głównie wykorzystywane do celów rolniczych i które z biegiem czasu zostały znacznie zmodyfikowane ze względu na działalność rolniczą, taką jak uprawa na dużych akrach i wypas zwierząt gospodarskich. W 2006 roku firma WestWind Energy w Australii zaczęła monitorować zasoby wiatru w Shire Golden Plains, a konkretnie wokół parku Barunah i obszaru Rokewood. W 2016 r. WestWind Energy w Australii zakończył studium wykonalności dla proponowanego terenu pod budowę i podjął decyzję o uzyskaniu pozwolenia na budowę projektu o mocy 800-1000 MW. W ciągu ostatnich 3 lat projekt przeszedł szeroki proces projektowania, w tym skrupulatną analizę wpływu przedsięwzięcia na środowisko EES (Environment Effects Statement). Projekt uzyskał aprobatę Ministerstwa Planowania Przestrzennego (Victorian Minister for Planning). Zatwierdzona inwestycja będzie składać się z maksymalnie 228 turbin wiatrowych o mocy 3-5 MW. Projekt będzie generował ponad 3500 GWh energii elektrycznej rocznie, co wystarczy do zasilenia ponad 500 000 domów – i zapobiegnie emisji do atmosfery ponad 3,5 miliona ton dwutlenku węgla każdego roku.

Źródło:

https://w-wind.com.au/our-projects/

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wind_farms_in_Australia

« Powrót